مرتبه دیگر طهارت خیال هست. طهارت خیال این است که انسان معمولا خیال خودش را، معمولا شما می بینید که ماها چه در مورد خودمان معمولا یک خیال پردازی هایی داریم حالا فرقی نمی کند یک وقت است که انسان یک مناظر گناهی را در مقابل چشمش می بیند و در خیال خودش تصور می کند، گاهی وقت ها یک آدم نقشه می کشد که چطور سر مردم را کلاه بگذارد، در همین خیال خودش می نشیند و نقشه می کشد یا مثلا آرزوهای دور و دراز دارد سال دیگر چه کار کنم، وام بگیرم، یک خانه ای درست کنم، خانه ام چطوری باشد، کسبم را رونق بدهم، و می بینید تا خیال خودش می رود تا کجاها بعد تصوراتی دارد برای خودش، نجاست خیال، حالا فرقی نمی کند انسان یک صورت گناهی را در خیال خودش تصویر کند، یا مثلا آرزوهای دنیایی همین که در خیال خودش دارد فکر می کند که چنین کنم چنان کنم چه کنم که در آینده وضعم بهتر بشود، خانه ام را چه کارکنم، ماشینم را عوض کنم و امثال اینها. اینها همه خیال نجسی است، خیالی ست که آلوده می شود. این آرزوهای دنیایی معمولا چیزهایی است که، طهارت خیال این است که انسان خیالش را به کلی از اینها پاک کند. هیچ فکر گناهی را اجازه ندهد که وارد خیالش شود و هیچ گونه آرزوی دور و درازی را برای آینده اش نداشته باشد و آینده را به خدا بسپارد بنابراین این می شود طهارت خیال. 

پیاده شده از فایل صوتی مقامات حضرت زهرا سلام الله علیها

علامه حمید رضا مروجی سبزواری حفظة الله

شرح رساله نور وحدت خواجه حوراء مغربی

فایل های صوتی نور وحدت

انواع طهارت (قسمت آخر)

خیال ,یک ,خودش ,طهارت ,کند ,معمولا ,خیال خودش ,طهارت خیال ,در خیال ,است که ,گناهی را

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

بسیج دانش آموزی هنرستان فنی شریف واقفی وبلاگ روی پوشان قزوین یک مهاجر ، یک دانشجو هیئت در خانه پوستر دیواری سه بعدی میهن پوستر محتوای سفر بوتیک بلندی های بادگیر شنگول علم و هنر دندانپزشکی